Wokół autora i strony

 

Pomysł zrobienia strony narodził się na morzu, ktoś powiedział, że koniecznie trzeba opisać i pokazać zdjęcia w Internecie z naszego rejsu. Jednak byłaby to strona jakich wiele, więc jak tylko powstał opis rejsu do Norwegii wziąłem się za opisywanie nawigacji morskiej, świateł statków morskich itd. Być może dlatego, że brakowało podobnej strony internetowej w sieci, która opisywałaby, nie tylko we fragmentach, ale do końca zagadnienia związane z nawigacją morską.
Chciałbym też podzielić się z innymi, swoimi doświadczeniami i pokazać, że diabeł nie jest taki straszny, jak go malują i że nawigacja jest osiągalna dla każdego kto chce i ma ochotę się jej naumieć, jak mawiał mój pierwszy nauczyciel żeglarstwa.
Niech wiadomości na stronie służą wszystkim pasjonatom żeglowania i nawigacji, nie tylko tej bezmyślnej z GPS-em ale gdyby ktoś tylko zechciał, nawet tej z sekstantem.


Jeśli miałby ktoś ochotę przetłumaczyć na język angielski jakiś rozdział lub fragment strony to proszę pisać do mnie. Na Wasze listy z pytaniami, uwagami i sugestiami dotyczącymi informacji zamieszczonych na tej stronie, czekam pod stałym adresem. Przy okazji dziękuję wszystkim internautom za pozytywne opinie oraz uwagi o błędach, które należało poprawić.

Szczególnie chciałbym podziękować kpt. ż.w. Waldemarowi Sadłoniowi z Radzionkowa który z wielką uwagą czytał rozdziały o nawigacji, przysyłał sugestie i naprowadzał mnie na właściwe KDd. Dzięki Panu Waldemarowi, jego wiedzy i nabytej przez lata praktyki morskiej na stronie pojawiło się wiele cennych uwag, dotyczących prowadzenia nawigacji, które okazać się mogą pomocne dla obecnych i przyszłych nawigatorów, amatorów żeglarstwa.

Marek Piotrowski
[email protected]

 

Opinio communis

Miło mi, że Marek Piotrowski cytuje mnie na swojej stronie, a już zupełnie wzruszające jest jego przywiązanie do nawigacji tradycyjnej, którą coraz mniej osób musi czy chce się interesować. Jestem całym sercem za sekstantami i pozycjami z ciał niebieskich, ale sam ich już nie stosuję i obawiam się, że najbardziej nawet interesujące strony internetowe staną się reliktami innej epoki. Póki jednak są, będę należał do tych, którzy je odwiedzają.

Krzysztof Baranowski
[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o prawach autorskich

Żaden z fragmentów opublikowanych na tej stronie internetowej nie może być reprodukowany w żadnej formie elektronicznej, graficznej, mechanicznej, włącznie z rysunkami, przepisywany lub kopiowany elektronicznie bez uprzedniej zgody.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

 

Wykorzystane teksty i artykuły zamieszczone za zgodą ich autorów:
Astronawigacja Praktyczna - Janusz Zbierajewski
Wykład z podstaw astronomii - dr Iwona Wytrzyszczak, Obserwatorium Astronomiczne UAM
Człowiek a niskie temperatury w górach - Bogusław Magrel
Narciarstwo widziane przez pryzmat ubiorów - Roman Simiński

Na stronach Rejsu do Norwegii wykorzystano fotografie których autorami są Piotr Mikołajczyk i Marek Piotrowski, ponadto wykorzystano zdjęcia ze strony www.reuber-norwegen.de których autorem jest Otto and Mechtild Reuber.

Do grafiki na niektórych podstronach wykorzystano zdjęcia których autorem jest Daniel Forster Images.

 

 

 Strona główna

 

 

Valid HTML 4.01! Valid CSS! RSS XML Feed